Pożegnania

- Inne » - Archiwum 2020 » Pożegnania

 

Z żalem powiadamiamy, że w dniu 15 maja zmarł profesor Marek Model, były wykładowca rysunku i malarstwa w Stowarzyszeniu Nadbałtyckim Plastyków im. prof. Mariana Mokwy, od lat związany z Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Marek Model był kierownikiem Katedry Kształcenia Podstawowego na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku. 

"Z głębokim żalem przekazujemy smutną wiadomość. Dziś odszedł od nas wybitny człowiek Profesor Marek Model. Wielki Artysta, twórca wielu inicjatyw, a przede wszystkim barwny i ciekawy człowiek, który był przyjacielem wielu z nas. Marku, na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci" - poinformowało Gdańskie Towarzystwo Przyjaciół Sztuki.

Urodzony w 1959 roku w Gdańsku Marek Model był malarzem, rysownikiem i nauczycielem akademickim na Wydziale Malarstwa gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Studiował w latach 1980-1985 w PWSSP (obecnie ASP) w Gdańsku. Dyplom w Pracowni Malarstwa profesora Kazimierza Ostrowskiego obronił w 1985 roku. I stopień kwalifikacji uzyskał w 1994 roku - przez wiele lat pracował jako adiunkt w Pracowni Podstaw Rysunku i Malarstwa profesora Jerzego Ostrogórskiego.

W roku 2002 uzyskał stopień doktora habilitowanego. W latach 2000-2007 był dyrektorem Galerii Rysunku Nowa Oficyna. Współtwórca galerii Baszta i Biuro w Gdańsku. Był kierownikiem Katedry Kształcenia Podstawowego na Wydziale Malarstwa ASP w Gdańsku.

 

Zawsze pamiętający i życzliwy dla członków naszego Stowarzyszenia.

Cześć Jego pamięći.

Romana Karmasz